Підбиваємо підсумки розділу 4 «Електричне поле»

Завдання для самоперевірки до розділу 4 «Електричне поле»

  • Час: 00:00/00:30:00
  • Питання: 0/14
  1. Щоб сила кулонівської взаємодії двох точкових зарядів збільшилася в 4 рази, відстань між зарядами треба: 

    (Кількість балів 1.00)

  2. Дві паралельні заряджені пластини розташовані на відстані 1 см одна від одної. Знаючи напруженість однорідного електричного поля між ними, можна визначити: 

    (Кількість балів 1.00)

  3. За наведеною на рисунку картиною силових ліній електричного поля поблизу краю конденсатора порівняйте модулі напруженості поля та значення потенціалів у точках A і B

    (Кількість балів 1.00)

  4. Порівняйте роботи, які виконує електричне поле всередині плоского конденсатора під час переміщення позитивного заряду по зображених на рисунку траєкторіях. 

    (Кількість балів 1.00)

  5. Негативний заряд –q розташований у точці A, а позитивний заряд +q у точці B (див. рисунок). Напрям напруженості електричного поля цих зарядів у точці C показує: 

    (Кількість балів 2.00)

  6. Дві позитивно заряджені провідні кулі з’єднані провідником. Порівняйте модулі напруженості поля та значення потенціалів у точках A і B (див. рисунок). 

    (Кількість балів 2.00)

  7. Коли електрон (його заряд дорівнює    Кл, а масу вважайте рівною    кг) пролітає точку електростатичного поля з потенціалом 5 В, швидкість його руху дорівнює 700 км/с. Швидкість руху електрона збільшується до 900 км/с у точці з потенціалом:  

    (Кількість балів 2.00)

  8. Два конденсатори електроємністю по 8 мкФ і один — електроємністю 12 мкФ з’єднані послідовно. Загальна електроємність цієї системи конденсаторів дорівнює: 

    (Кількість балів 2.00)

  9. На корпусах трьох конденсаторів зазначено «2 мкФ, 6 В», «4 мкФ, 6 В» і «10 мкФ, 6 В». Усі три конденсатори з’єднані послідовно. До якого максимального значення можна збільшувати напругу на цій ділянці кола? Відповідь наведіть у вольтах. 

    (Кількість балів 3.00)

  10. Визначте (у мікрофарадах) загальну електроємність показаної на рисунку системи конденсаторів, якщо електроємність кожного з конденсаторів дорівнює 18 мкФ. 

    (Кількість балів 3.00)

  11. Зазначте номер того з показаних на рисунку конденсаторів, який має найбільший заряд. Електроємності конденсаторів мкФ, мкФ, мкФ. 

    (Кількість балів 4.00)

  12. У показаному на рисунку колі всі конденсатори однакові, конденсатор 1 заряджений, а конденсатори 2, 3 і 4 — ні. У скільки разів зменшиться енергія конденсатора 1, якщо замкнути ключ? 

    (Кількість балів 4.00)

  13. Два однакових плоских повітряних конденсатори з’єднані послідовно та приєднані до джерела постійного струму з напругою 6 В. Один із конденсаторів опустили в рідкий діелектрик, діелектрична проникність якого дорівнює 2. Визначте (у вольтах), якою стала напруга на цьому конденсаторі. 

    (Кількість балів 5.00)

  14. На рисунку наведено схему з’єднання шести однакових конденсаторів електроємністю 5 мкФ. Визначте (у мікрофарадах) загальну електроємність цієї батареї конденсаторів. 

    (Кількість балів 5.00)

Час вичерпано
Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: