Історія України. 7-9 клас

Із «Хроніки Биховця» про Кревську унію

Із «Хроніки Биховця» про Кревську унію


Поляки зібрали сейм у Петркове, і на тому сеймі вирішили узяти собі государем на королівство великого князя Ягайла за тієї умови, якби він захотів охреститися в віру християнську закону римського і на королеві їх Ядвізі одружуватися. І з цією метою послали до нього послів своїх великих, і князь великий Ягайло погодився це виконати, прийняти їх віру латинську й одружуватися на королеві.
І взявши із собою двоюрідного брата свого великого князя Вітовта і рідного брата свого Скиргайла1, і князя Івана Гольшанського, і своїх двох племінників, князя Івана Володимировича Бельського і брата його князя Андрія Володимировича Могильовського, і з багатьма іншими князями, і панами литовськими, поїхав на коронацію до Кракова. І архієпископи і єпископи все і вся рада польська зустріли з процесіями великого князя Ягайла перед містом Краковом, і там його вітали, і прийняли, і проводили його з шаною, і з веселістю великим у замок, у костьол святого Станіслава. І там Ягайло, увійшовши в церкву, прийняв римську віру і хрестився, і дали йому ім’я Владислав, і потім його коронували, і королеву Ядвігу дали йому в дружини. І тоді ж і князь великий Вітовт хрестився і прийняв віру римську, і дали йому ім’я Олександр, і багато інших панів литовських, які там були, хрестилися. Король Владислав (Ягайла) Вітовта і Скіргайла разом з іншими князями і панами, ушанувавши їх і обдарувавши багатьма дарами, відпустив до Литви.
І опісля небагато час приїхав до Литви сам і заклав у Вільно костьол святого Станіслава і обдарував його дорогими речами церковними, і заснував Віленськоє єпископство, і призначив у той костьол каноніків, і зробив першим віденським єпископом ченця ордена святого Франциска з Віденського монастиря Божієй матері по імені Матвій. І до того ж заснував єпископство Луцьке і Київське, і почав поширювати в Литовській державі римську віру. [1Давня українська література: Хрестоматія. — К.: Рад. школа, 1991. — С. 67—68]
1 Син Ольгерда, князював у Києві від 1394 до 1396 р.


Запитання до документа
1) Поясніть значення поняття «унія».
2) Укажіть рік укладення Кревської унії.
3) Якими були передумови укладення цього документа?
 

Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: