Історія України. 7-9 клас

Із книги Я. Ісаєвича «Юрій Дрогобич» про перебування Буковини у складі Молдавського князівства

Із книги Я. Ісаєвича «Юрій Дрогобич» про перебування Буковини у складі Молдавського князівства


За Снятином непомітно минули польсько-молдавський кордон. І хоч землі Буковини були вже під владою князів Молдавії, тут, як і в Галичині, у всіх селах і містах жили українці, панувала українська мова. У Чернівцях купці заплатили слугам молдавського князя мито: від «німецького» воза по чотири гроші, від вірменського — шість грошів. Ще більше мито довелося сплатити в столиці Молдавії Сучаві. Тут львів’яни зупинились у заїзді, що був призначений спеціально для купців із Галичини й Поділля. У Сучаві продали тамтешнім купцям сукно, а самому князеві Молдавії Штефану — вироби львівських зброярів та ювелірів. Молдавський князь прийняв львів’ян як почесних гостей. Він добре розумів, яке велике значення для його держави має торгівля зі Львовом. Львівські багатії в разі потреби позичали Штефанові, як і його попередникам, гроші, нерідко львівські перекладачі та канцеляристи допомагали йому в налагодженні дипломатичних зв’язків.
Після аудієнції у Штефана купці довго ще розмовляли з його писарем і дорадником Стецьком, який виявився українцем із Чернівецької волості. Він розповів, що при дворі Штефана і в усьому Молдавському князівстві грамоти, договори та інші документи складаються українською мовою.
«Тут наших людей багато живе, — розказував писар. — Уся Чернівецька волость, Хотинська й половина Сучавської заселені нашими. Та й із волохів, людей молдавських, багато хто вміє балакати по-нашому, і книжки читають. Тут ще з того часу, коли буковинські та молдавські землі належали до Галицького князівства, у містах і по монастирях збереглося багато слов’янських рукописів — літописів, житій, церковних повчань і проповідей». [Ісаєвич Я. Юрій Дрогобич / На переломі: друга половина XV — перша половина XVI ст. — К.: Україна, 1994.— С. 24]

Запитання до документа
1) Яким чином Буковина потрапила до складу Молдавського князівства?
2) Якого висновку можна дійти, ознайомившись із наведеним уривком?
 

Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: