Тести онлайн. Частина 3

Заняття 38. Орфоепія

 • Час: 00:00/00:40:00
 • Питання: 0/12
 1. Звук [з] є в кожному слові рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 2. Виділені літери позначають однаковий звук у кожному слові рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 3. Спрощення приголосних позначається на письмі в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 4. Помилку допущено в рядку 

  (Кількість балів 1.00)

 5. Уподібнення за дзвінкістю відбувається в обох словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 6. Лексичну помилку допущено в рядку 

  (Кількість балів 1.00)

 7. (1) Уночі не спалося, а вдень не робилося. (2) Безладна сітка думок ворушилася в голові, і світ він бачив сьогодні, не/мовби через якусь не/видиму сітку. (3) Він сердився на себе й на дівчину, відводив її від очей, а вона знову з’являлася, і довкола нього не/ждано дзвенів то дівочий сміх, то смуток учорашньої пісні. (4) Він сам не/знав, що робиться в ньому, і що йому треба робити надалі. (5) Найкраще було б не/сподівано зустрітися з дівчиною, а може, найкраще зовсім не зустрічатися.

  У тексті треба окремо писати
   

  (Кількість балів 1.00)

 8. (1) Уночі не спалося, а вдень не робилося. (2) Безладна сітка думок ворушилася в голові, і світ він бачив сьогодні, не/мовби через якусь не/видиму сітку. (3) Він сердився на себе й на дівчину, відводив її від очей, а вона знову з’являлася, і довкола нього не/ждано дзвенів то дівочий сміх, то смуток учорашньої пісні. (4) Він сам не/знав, що робиться в ньому, і що йому треба робити надалі. (5) Найкраще було б не/сподівано зустрітися з дівчиною, а може, найкраще зовсім не зустрічатися.

  У знахідному відмінку вжито в тексті іменник
   

  (Кількість балів 1.00)

 9. (1) Уночі не спалося, а вдень не робилося. (2) Безладна сітка думок ворушилася в голові, і світ він бачив сьогодні, не/мовби через якусь не/видиму сітку. (3) Він сердився на себе й на дівчину, відводив її від очей, а вона знову з’являлася, і довкола нього не/ждано дзвенів то дівочий сміх, то смуток учорашньої пісні. (4) Він сам не/знав, що робиться в ньому, і що йому треба робити надалі. (5) Найкраще було б не/сподівано зустрітися з дівчиною, а може, найкраще зовсім не зустрічатися.

  Пунктуаційну помилку допущено в реченні

  (Кількість балів 1.00)

 10. (1) Уночі не спалося, а вдень не робилося. (2) Безладна сітка думок ворушилася в голові, і світ він бачив сьогодні, не/мовби через якусь не/видиму сітку. (3) Він сердився на себе й на дівчину, відводив її від очей, а вона знову з’являлася, і довкола нього не/ждано дзвенів то дівочий сміх, то смуток учорашньої пісні. (4) Він сам не/знав, що робиться в ньому, і що йому треба робити надалі. (5) Найкраще було б не/сподівано зустрітися з дівчиною, а може, найкраще зовсім не зустрічатися.

  Вставне слово є в реченні

  (Кількість балів 1.00)

 11. Спрощення приголосних позначається на письмі в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 12. Уподібнення приголосних відбувається в кожному слові рядка 

  (Кількість балів 1.00)

Час вичерпано
Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: