Тести онлайн. Частина 3

Заняття 39. Наголос. Склад

  • Час: 00:00/00:40:00
  • Питання: 0/12
  1. На перший склад падає наголос у слові 

    (Кількість балів 1.00)

  2. Другий склад наголошений у слові 

    (Кількість балів 1.00)

  3. Подвійний наголос в усіх словах, ОКРІМ 

    (Кількість балів 1.00)

  4. НЕ можна переносити з рядка в рядок усі слова у варіанті 

    (Кількість балів 1.00)

  5. Двоскладовими є всі слова рядка 

    (Кількість балів 1.00)

  6. НЕ мають закінчення обидва слова в рядку 

    (Кількість балів 1.00)

  7. (1) Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори. (2) Яр в’ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами; од яру на всі боки розбіглись, неначе гілки дерева глибокі рукави й поховались десь далеко в густих лісах. (3) На дні довгого яру блищать рядками ставочки в очеретах, в осоці, зеленіють левади. (4) Греблі обсаджені столітніми вербами. (5) В глибокому яру ніби в’ється оксамитовий зелений пояс, на котрому блищать ніби вправлені в зелену оправу прикраси зі срібла.

    Роль означення в тексті виконують всі виділені слова, ОКРІМ
     

    (Кількість балів 1.00)

  8. (1) Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори. (2) Яр в’ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами; од яру на всі боки розбіглись, неначе гілки дерева глибокі рукави й поховались десь далеко в густих лісах. (3) На дні довгого яру блищать рядками ставочки в очеретах, в осоці, зеленіють левади. (4) Греблі обсаджені столітніми вербами. (5) В глибокому яру ніби в’ється оксамитовий зелений пояс, на котрому блищать ніби вправлені в зелену оправу прикраси зі срібла.

    Пунктуаційну помилку допущено в реченні
     

    (Кількість балів 1.00)

  9. (1) Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори. (2) Яр в’ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами; од яру на всі боки розбіглись, неначе гілки дерева глибокі рукави й поховались десь далеко в густих лісах. (3) На дні довгого яру блищать рядками ставочки в очеретах, в осоці, зеленіють левади. (4) Греблі обсаджені столітніми вербами. (5) В глибокому яру ніби в’ється оксамитовий зелений пояс, на котрому блищать ніби вправлені в зелену оправу прикраси зі срібла.

    Складнопідрядним із підрядною означальною частиною є речення
     

    (Кількість балів 1.00)

  10. (1) Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори. (2) Яр в’ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами; од яру на всі боки розбіглись, неначе гілки дерева глибокі рукави й поховались десь далеко в густих лісах. (3) На дні довгого яру блищать рядками ставочки в очеретах, в осоці, зеленіють левади. (4) Греблі обсаджені столітніми вербами. (5) В глибокому яру ніби в’ється оксамитовий зелений пояс, на котрому блищать ніби вправлені в зелену оправу прикраси зі срібла.

    Уточнювальною обставиною ускладнено речення

     

    (Кількість балів 1.00)

  11. На другий склад падає наголос у слові 

    (Кількість балів 1.00)

  12. На третій склад падає наголос у слові 

    (Кількість балів 1.00)

Час вичерпано
Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: