Тести онлайн. Частина 3

Заняття 40. Орфографія. Правопис літер на позначення голосних. Чергування голосних

 • Час: 00:00/00:40:00
 • Питання: 0/12
 1. Літеру е на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 2. Літеру о на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 3. Літеру и треба писати на місці пропуску в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 4. Чергування голосних відбувається в усіх наведених випадках, ОКРІМ 

  (Кількість балів 1.00)

 5. Допущено помилку в рядку 

  (Кількість балів 1.00)

 6. Подвійний наголос має слово 

  (Кількість балів 1.00)

 7. (1) Сьогодні ж, стривожена й радісна, Христина зупинилася біля вітряка й заніміла від здивування: не/втомні крила його були білі й іскристі, не/мовби зліплені зі срібла. (2) Може, оце й не/зима, а вони, крутячись, клубили навколо себе хуртовину, й порозтрушували навкруг стільки снігів. (3) Аж схвилювалась від такої здогадки, тому входила в середину вітряка, мовби в якусь не/доказану казку. (4) І дивно було, що на її тихе привітання ніхто не відповів.

  У тексті треба ОКРЕМО писати
   

  (Кількість балів 1.00)

 8. (1) Сьогодні ж, стривожена й радісна, Христина зупинилася біля вітряка й заніміла від здивування: не/втомні крила його були білі й іскристі, не/мовби зліплені зі срібла. (2) Може, оце й не/зима, а вони, крутячись, клубили навколо себе хуртовину, й порозтрушували навкруг стільки снігів. (3) Аж схвилювалась від такої здогадки, тому входила в середину вітряка, мовби в якусь не/доказану казку. (4) І дивно було, що на її тихе привітання ніхто не відповів.

  НЕ є прийменником виділене слово в рядку

   

  (Кількість балів 1.00)

 9. (1) Сьогодні ж, стривожена й радісна, Христина зупинилася біля вітряка й заніміла від здивування: не/втомні крила його були білі й іскристі, не/мовби зліплені зі срібла. (2) Може, оце й не/зима, а вони, крутячись, клубили навколо себе хуртовину, й порозтрушували навкруг стільки снігів. (3) Аж схвилювалась від такої здогадки, тому входила в середину вітряка, мовби в якусь не/доказану казку. (4) І дивно було, що на її тихе привітання ніхто не відповів.

  Пунктуаційну помилку допущено в реченні
   

  (Кількість балів 1.00)

 10. (1) Сьогодні ж, стривожена й радісна, Христина зупинилася біля вітряка й заніміла від здивування: не/втомні крила його були білі й іскристі, не/мовби зліплені зі срібла. (2) Може, оце й не/зима, а вони, крутячись, клубили навколо себе хуртовину, й порозтрушували навкруг стільки снігів. (3) Аж схвилювалась від такої здогадки, тому входила в середину вітряка, мовби в якусь не/доказану казку. (4) І дивно було, що на її тихе привітання ніхто не відповів.

  Вставною конструкцією ускладнено речення
   

  (Кількість балів 1.00)

 11. Літеру е треба писати на місці пропуску в усіх словах рядка, ОКРІМ 

  (Кількість балів 1.00)

 12. Чергування голосних відбувається в усіх наведених випадках, ОКРІМ 

  (Кількість балів 1.00)

Час вичерпано
Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: