Тести онлайн. Частина 3

Заняття 44. (частина 1) Сполучення йо, ьо. Уживання м’якого знака та апострофа

 • Час: 00:00/00:40:00
 • Питання: 0/12
 1. М’який знак на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 2. М’який знак на місці пропуску НЕ треба писати в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 3. НЕПРАВИЛЬНО утворені імена по батькові в рядку 

  (Кількість балів 1.00)

 4. Літеру й на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 5. Прочитайте уривок. 
  Долю не зміниш(1) — хіба вона змінит(2) тебе.
  Як би не так, віч(3)не бажан(4)ня.
  Тіл(5)ки закінчит(6)ся казка, почнет(7)ся жит(8)тя.
  Я посміхнус(9), і не востан(10)нє.
  М’який знак треба писати на місці всіх цифр рядка
   

  (Кількість балів 1.00)

 6. (1) Все почалося просто: з/за oбpію тихо виткнувся ріжечок ледве помітної син..ої хмари. (2) Залитий сонцем степ одразу принишк, затаїв подих, мовби чекаючи, що з ц..ого вийде. (3) А ріжечок тим часом уперто вигонився у/гору, розростався вшир.., поступово перетворюючись на хмару, в темно-синій гірс..кий хребет, що не/за/баром уже закрив собою величезний сектор неба. (4) І ось раптом хребет розломився, вогняна тріщина прокоренилась в/поперек н..ого, з/гори до самого низу. (5) Загриміло і полегшено зітхнув степ, і радісніше стало навкруги. 

  У тексті вжито фразеологізм

  (Кількість балів 1.00)

 7. (1) Все почалося просто: з/за oбpію тихо виткнувся ріжечок ледве помітної син..ої хмари. (2) Залитий сонцем степ одразу принишк, затаїв подих, мовби чекаючи, що з ц..ого вийде. (3) А ріжечок тим часом уперто вигонився у/гору, розростався вшир.., поступово перетворюючись на хмару, в темно-синій гірс..кий хребет, що не/за/баром уже закрив собою величезний сектор неба. (4) І ось раптом хребет розломився, вогняна тріщина прокоренилась в/поперек н..ого, з/гори до самого низу. (5) Загриміло і полегшено зітхнув степ, і радісніше стало навкруги. 

  У тексті м’який знак треба писати в усіх словах, ОКРІМ
   

  (Кількість балів 1.00)

 8. (1) Все почалося просто: з/за oбpію тихо виткнувся ріжечок ледве помітної син..ої хмари. (2) Залитий сонцем степ одразу принишк, затаїв подих, мовби чекаючи, що з ц..ого вийде. (3) А ріжечок тим часом уперто вигонився у/гору, розростався вшир.., поступово перетворюючись на хмару, в темно-синій гірс..кий хребет, що не/за/баром уже закрив собою величезний сектор неба. (4) І ось раптом хребет розломився, вогняна тріщина прокоренилась в/поперек н..ого, з/гори до самого низу. (5) Загриміло і полегшено зітхнув степ, і радісніше стало навкруги. 

  У тексті треба через дефіс писати слово
   

  (Кількість балів 1.00)

 9. (1) Все почалося просто: з/за oбpію тихо виткнувся ріжечок ледве помітної син..ої хмари. (2) Залитий сонцем степ одразу принишк, затаїв подих, мовби чекаючи, що з ц..ого вийде. (3) А ріжечок тим часом уперто вигонився у/гору, розростався вшир.., поступово перетворюючись на хмару, в темно-синій гірс..кий хребет, що не/за/баром уже закрив собою величезний сектор неба. (4) І ось раптом хребет розломився, вогняна тріщина прокоренилась в/поперек н..ого, з/гори до самого низу. (5) Загриміло і полегшено зітхнув степ, і радісніше стало навкруги. 

  Пунктуаційну помилку допущено в реченні
   

  (Кількість балів 1.00)

 10. (1) Все почалося просто: з/за oбpію тихо виткнувся ріжечок ледве помітної син..ої хмари. (2) Залитий сонцем степ одразу принишк, затаїв подих, мовби чекаючи, що з ц..ого вийде. (3) А ріжечок тим часом уперто вигонився у/гору, розростався вшир.., поступово перетворюючись на хмару, в темно-синій гірс..кий хребет, що не/за/баром уже закрив собою величезний сектор неба. (4) І ось раптом хребет розломився, вогняна тріщина прокоренилась в/поперек н..ого, з/гори до самого низу. (5) Загриміло і полегшено зітхнув степ, і радісніше стало навкруги. 

  Уточнювальною обставиною ускладнено речення
   

  (Кількість балів 1.00)

 11. Помилку допущено в рядку 

  (Кількість балів 1.00)

 12. НЕправильно утворені імена по батькові в рядку 

  (Кількість балів 1.00)

Час вичерпано
Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: