Тести онлайн. Частина 3

Заняття 46. Правопис власних назв

 • Час: 00:00/00:40:00
 • Питання: 0/12
 1. Правил уживання великої літери дотримано в усіх словах рядка 

  (Кількість балів 1.00)

 2. Правил уживання великої літери дотримано в усіх рядках, ОКРІМ 

  (Кількість балів 1.00)

 3. Правил уживання лапок у власних назвах дотримано в усіх рядках, ОКРІМ 

  (Кількість балів 1.00)

 4. Прочитайте уривок.

  На кого завзявся (1) каїн?
  Боже, покарай! —
  Понад все вони любили
  Свій коханий край.
  Вмерли в (2) новім (3) заповіті
  З славою (4) святих. —
  На (5) аскольдовій могилі
  Поховали їх.

  Із малої літери треба писати слово після цифри
   

   

  (Кількість балів 1.00)

 5. Прочитайте уривок.

  Після (1) міськради, за вулицею (2) прорізною, (3) хрещатик завертає праворуч і, порозсувавши будинки далі од себе, утикається на (4) європейській (5) площі у (6) філармонію.

  Із великої літери треба писати всі слова після цифр
   

  (Кількість балів 1.00)

 6. НЕПРАВИЛЬНО вжито прийменник у словосполученні 

  (Кількість балів 1.00)

 7. (1) На (р,Р)іздво, коли звідусіль лл..ється св..яткова музика, слух ніжить прегарна композиція (щ,Щ)едрівки: «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка...». (2) Ця різдв..яна українська народна пісня отримала всесвітню популярність в обробці Миколи Леонтовича. (3) Він працював учителем хорового співу й диригентури в різних школах на (п,П)оділлі, Київщині та Катеринославщині, а як композитор виховувався під впливом славного батька української музики Миколи Лисенка. (4) У листопаді 2016 року до сторіччя від дня першого виконання «(щ,Щ)едрика» стартував флешмоб: кілька десятків представників різних країн, об..єднані захопленням композицією опублікували в мережі Інтернет відеозапис із її виконанням.

  У тексті з великої літери треба писати всі слова, ОКРІМ
   

  (Кількість балів 1.00)

 8. (1) На (р,Р)іздво, коли звідусіль лл..ється св..яткова музика, слух ніжить прегарна композиція (щ,Щ)едрівки: «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка...». (2) Ця різдв..яна українська народна пісня отримала всесвітню популярність в обробці Миколи Леонтовича. (3) Він працював учителем хорового співу й диригентури в різних школах на (п,П)оділлі, Київщині та Катеринославщині, а як композитор виховувався під впливом славного батька української музики Миколи Лисенка. (4) У листопаді 2016 року до сторіччя від дня першого виконання «(щ,Щ)едрика» стартував флешмоб: кілька десятків представників різних країн, об..єднані захопленням композицією опублікували в мережі Інтернет відеозапис із її виконанням.

  У тексті з апострофом треба писати слово
   

  (Кількість балів 1.00)

 9. (1) На (р,Р)іздво, коли звідусіль лл..ється св..яткова музика, слух ніжить прегарна композиція (щ,Щ)едрівки: «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка...». (2) Ця різдв..яна українська народна пісня отримала всесвітню популярність в обробці Миколи Леонтовича. (3) Він працював учителем хорового співу й диригентури в різних школах на (п,П)оділлі, Київщині та Катеринославщині, а як композитор виховувався під впливом славного батька української музики Миколи Лисенка. (4) У листопаді 2016 року до сторіччя від дня першого виконання «(щ,Щ)едрика» стартував флешмоб: кілька десятків представників різних країн, об..єднані захопленням композицією опублікували в мережі Інтернет відеозапис із її виконанням.

  Пунктуаційну помилку допущено в реченні
   

  (Кількість балів 1.00)

 10. (1) На (р,Р)іздво, коли звідусіль лл..ється св..яткова музика, слух ніжить прегарна композиція (щ,Щ)едрівки: «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка...». (2) Ця різдв..яна українська народна пісня отримала всесвітню популярність в обробці Миколи Леонтовича. (3) Він працював учителем хорового співу й диригентури в різних школах на (п,П)оділлі, Київщині та Катеринославщині, а як композитор виховувався під впливом славного батька української музики Миколи Лисенка. (4) У листопаді 2016 року до сторіччя від дня першого виконання «(щ,Щ)едрика» стартував флешмоб: кілька десятків представників різних країн, об..єднані захопленням композицією опублікували в мережі Інтернет відеозапис із її виконанням.

  Складним безсполучниковим є речення
   

  (Кількість балів 1.00)

 11. Правил уживання великої літери дотримано в усіх реченнях, ОКРІМ 

  (Кількість балів 1.00)

 12. Правило вживання лапок у власних назвах порушено в рядку 

  (Кількість балів 1.00)

Час вичерпано
Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: