Підбиваємо підсумки розділу 1 «Механіка»

Завдання для самоперевірки до розділу I "Механіка"

  • Час: 00:00/00:40:00
  • Питання: 0/14
  1. Тіло рухається вздовж осі Ox з постійним прискоренням. Графік якої залежності обов’язково має вигляд параболи? 

    (Кількість балів 1.00)

  2. Барабан пральної машини під час віджимання білизни здійснює 600 обертів за хвилину. Кутова швидкість його обертання становить приблизно: 

    (Кількість балів 1.00)

  3. Система складається з трьох рухомих і двох нерухомих блоків. Вантаж якої найбільшої маси можна піднімати за допомогою цієї системи, прикладаючи до неї силу 20 Н? Блоки та нитки невагомі, тертя в осях блоків відсутнє. Уважайте, що g = 10 м/с2

    (Кількість балів 1.00)

  4. Шлях удвічі перевищує модуль переміщення, якщо траєкторія має форму: 

    (Кількість балів 1.00)

  5. На рисунках показано вигляд хвилі на воді в певний момент часу та графік залежності від часу висоти над дном поплавця, що коливається під дією цієї хвилі. Швидкість хвилі дорівнює: 

    (Кількість балів 2.00)

  6. На тіло масою 10 кг діють чотири сили: униз — 19 Н, управо — 13 Н, угору — 7 Н, уліво — 22 Н. Під дією цих сил тіло рухається з прискоренням: 

    (Кількість балів 2.00)

  7. Валіза масою 15 кг стоїть на підлозі. Якщо штовхати валізу в горизонтальному напрямі з силою 75 Н, то на неї діятиме сила тертя 60 Н. Уважайте, що g = 10 м/с2. Коефіцієнт тертя між валізою та підлогою дорівнює: 

    (Кількість балів 2.00)

  8. Швидкість руху ідеальної рідини в першій ділянці трубопроводу дорівнює 3 м/с, а в другій — 12 м/с. Діаметр труби другої ділянки: 

    (Кількість балів 2.00)

  9. Пліт пропливає по ділянці русла річки за 4 год, а човен, що рухається за течією, — за 3 год. Швидкість руху спортивної байдарки відносно води вдвічі більша за швидкість руху човна відносно води. За скільки годин подолає ту саму ділянку спортсмен-байдарочник, рухаючись за течією? 

    (Кількість балів 3.00)

    • год
  10. Маленькому тягарцю, що висить на нитці завдовжки 3,2 м, поштовхом надали швидкості 7 см/с у горизонтальному напрямі. Який шлях (у метрах) пройде тіло за 7,2 с? Тертя та опір повітря не враховуйте; уважайте, що g = 9,8 м/с2. Відповідь наведіть з точністю до 0,01 м. 

    (Кількість балів 3.00)

    • м
  11. Камінець кинули з вікна в горизонтальному напрямі зі швидкістю 6 м/с. Вектор переміщення камінця за весь час руху напрямлений під кутом 45° до горизонту. Визначте (у метрах) висоту початкової точки траєкторії руху камінця. Уважайте, що g = 10 м/с2

    (Кількість балів 4.00)

    • м
  12. На рисунку показано траєкторії руху навколо зорі двох планет. Період обертання першої планети становить 350 земних діб. Визначте (у земних добах) період обертання другої планети. Відповідь округліть до цілого числа. 

    (Кількість балів 4.00)

    • діб
  13. Жорсткий дріт, що має форму півкулі, розташований у вертикальній площині. Бусинка масою 10 г зісковзує без початкової швидкості з точки A (див. рисунок). З якою силою вона тисне на дріт у точці B? Тертя відсутнє. Уважайте, що g = 10 м/с2. Відповідь наведіть у ньютонах

    (Кількість балів 5.00)

    • ньютон
  14. Легку нерозтяжну нитку перекинули через блок, закріплений на похилій площині, та прикріпили до кінців нитки однакові тягарці (див. рисунок). Кут нахилу площини до горизонту дорівнює 30°. Тертям в осі блока можна знехтувати. За якого мінімального коефіцієнта тертя між правим тягарцем і похилою площиною тягарці перебуватимуть у рівновазі? Відповідь округліть до 0,01. 

    (Кількість балів 5.00)

Час вичерпано
Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: