Заняття 41. Чергування приголосних

Заняття 41

  • Час: 00:00/00:30:00
  • Питання: 0/10
  1. НЕПРАВИЛЬНО утворено форму дієслова першої особи однини в рядку 

    (Кількість балів 1.00)

  2. Позначте рядок, у якому в усіх словах можливі чергування ПРИГОЛОСНИХ звуків 

    (Кількість балів 1.00)

  3. Літеру У слід писати на місці всіх пропусків у рядку 

    (Кількість балів 1.00)

  4. Сполучник І треба вжити у варіанті 

    (Кількість балів 1.00)

  5. Букву У можна писати на місці обох пропусків у рядку 

    (Кількість балів 1.00)

  6. У фразеологізмах «по самісіньку ...», «звернути ...», «сісти на ...» замість пропусків має бути слово 

    (Кількість балів 1.00)

  7. (1) С/просоння не добереш, чи то людина чи вітерець, чи місяць золотою пучкою стукає в шибки. (2) Дівчина широко розплющує очі. (3) У них од/разу переміщуються і підмита темінь хатини, і місячне марево, що, ворушачись, м’яко сіється на лаву й долівку. (4) Це так славно і трепетно нагадує дитинство, коли, бувало, прокинешся й не знаєш, що робиться на/в/круги. (5) І цей спогад в/раз на/мить повернув до неї далекі жнива.

    Уподібнення приголосних відбувається у виділених словах тексту, ОКРІМ
     

    (Кількість балів 1.00)

  8. (1) С/просоння не добереш, чи то людина чи вітерець, чи місяць золотою пучкою стукає в шибки. (2) Дівчина широко розплющує очі. (3) У них од/разу переміщуються і підмита темінь хатини, і місячне марево, що, ворушачись, м’яко сіється на лаву й долівку. (4) Це так славно і трепетно нагадує дитинство, коли, бувало, прокинешся й не знаєш, що робиться на/в/круги. (5) І цей спогад в/раз на/мить повернув до неї далекі жнива.

    У тексті треба окремо писати
     

    (Кількість балів 1.00)

  9. (1) С/просоння не добереш, чи то людина чи вітерець, чи місяць золотою пучкою стукає в шибки. (2) Дівчина широко розплющує очі. (3) У них од/разу переміщуються і підмита темінь хатини, і місячне марево, що, ворушачись, м’яко сіється на лаву й долівку. (4) Це так славно і трепетно нагадує дитинство, коли, бувало, прокинешся й не знаєш, що робиться на/в/круги. (5) І цей спогад в/раз на/мить повернув до неї далекі жнива.

    Пунктуаційну помилку допущено в реченні
     

    (Кількість балів 1.00)

  10. (1) С/просоння не добереш, чи то людина чи вітерець, чи місяць золотою пучкою стукає в шибки. (2) Дівчина широко розплющує очі. (3) У них од/разу переміщуються і підмита темінь хатини, і місячне марево, що, ворушачись, м’яко сіється на лаву й долівку. (4) Це так славно і трепетно нагадує дитинство, коли, бувало, прокинешся й не знаєш, що робиться на/в/круги. (5) І цей спогад в/раз на/мить повернув до неї далекі жнива.

    Відокремленою обставиною ускладнено речення
     

    (Кількість балів 1.00)

Час вичерпано
Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: